Burcu Babayiğit kimdir?

1988 yılında doğan Burcu, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında, ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bölümün yüksek lisans programından mezun oldu. Doktora sürecindeyken, ODTÜ’deki görevinden istifa ederek Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile Temel Yoga Uzmanlık Programınının yanı sıra “8 Haftalık Stres Azaltma, Yoga ve Meditasyon” eğitmenlik programını tamamladı. Hemen ardından, Zeynep Aksoy ve Ulli Allmendinger’in asistanlıklarını yaptı. Advayta Bomonti Wellbeing departmanında wellbeing koordinatörü olarak görev aldı. Ardından, Yüz Yogası, Hamak Yogası, Nefes Koçluğu, Temel Ayurveda ve İleri Seviye Ayurveda eğitimlerini tamamladı.

Burcu, sağlıklı ve iyi yaşama dair içeriklerini Live to Bloom platformu üzerinden paylaşmakta, bütünsel yaşam ve kadim özbakım ritüellerine dair wellbeing eğitimlerini gruplara ve kurumsal şirketlere sunmaktadır. Böylelikle şirket çalışanlarının stresi daha iyi yönetebilmeleri, yaşamlarını daha doyumlu, rahat, dingin ve kaliteli hale dönüştürebilmeleri için onlara rehberlik etmektedir.

Kadınların güçlenmesini merkeze alan dijital kadın platformu “Woman to Woman”ın ve doğal özbakım ve güzellik ürünlerini içeren “Buba Life” markasının kurucusudur.

Buba Life’ın Hikayesi

Her şey, şehir hayatının ve başarılı bir kariyer inşa etme çabasının üzerimde yarattığı baskının kronik rahatsızlıklara ve sonrasında hormon bozukluklarına yol açmasıyla başladı.

Şifalanabilmek için kadim öğretilerden edindiğim bilgilerin beni yavaş yavaş iyileştirmeye başlamasıyla içimde kendime yönelik şefkatli bir alan açıldı. Bir kez bu alan açıldıktan sonra, artık kendime daha iyi bakmanın aslında sağlığımı korumanın bir başka şekli olduğunu anladım. Bu şefkatli alan aynı zamanda gözlerimi sadece içeriye doğru değil dışarıya, doğaya doğru yöneltmeme de olanak sağladı. 

Artık seçimlerimi bütünsel sağlığımı sürdürecek şekilde yapmaya başladım. Yoga ve Ayurveda üzerine aldığım eğitmenlik eğitimleri sayesinde edindiğim bilgileri sadece hayatımın bir parçası haline getirmekle kalmayıp ulaşabildiğim herkesle paylaşmaya başladım. Şimdi de bana iyi gelen özbakım ve doğal güzellik gereçlerini Buba Life ile daha fazla insanla buluşturuyorum.

Buba Life’ın temel amacı plastiksiz ve doğal hammaddelerden üretilen özbakım ürünlerini, tekrar kullanılabilir ambalajlar ile tüketiciye ulaştırmak, tüketicinin güzelliğini doğal yollarla korumasına yönelik bilinçli seçimler yapmasına olanak sağlamaktır.

Hatırlamak, ilham vermek ve yaşamımızı yeniden tasarlamak üzere burada, birlikteyiz.

Tanıştığıma çok memnun oldum.

Burcu Babayiğit